Tapety samolepící EXTREME

EXTREME - samolepící tapety pro speciální plochy

Všechny tapety lze připravit ve variantě EXTREME. 

Pro mnohé je spojení přídavného jména „extrémní“ a slova „tapeta“ čistý oxymoron. Produkt spojený s papírem, který se lehce trhá, si těžko představit jako řešení vhodné do náročných podmínek a problematických místností. Ovšem to neplatí pro EXTREME samolepící laminované tapety s mimořádnou odolností.

Tapeta je speciálně vhodná do koupelny, kuchyně, restaurace či nemocnice.

Tajemství odolnosti samolepicích tapet EXTREME

EXTREME je 100% vinyl, což je sám o sobě materiál, který se obtížně zničí. K jeho deformaci je potřebná velká síla ak rozbití skutečně velká síla. Za svoji nekompromisní odolnost vděčí EXTREME především laminaci, tedy procesu překrytí potisku speciální ochrannou vrstvou, která chrání potištěnou vrstvu nástěnné tapety před poškozením. Nejde o ledajakou ochranu, protože laminace zabraňuje poškození:

  • mechanickému: povrch elegantní tapety můžete vyčistit drsnou stranou houby bez obav z poškrábání jejího povrchu,
  • chemickému: nebojí se silných chemikálií a dokonce i acetonu. Pokud je povrch tapety poškrábaný perem, fixem nebo lakem na nehty, nečistoty snadno odstraníte. Zaschlé zbytky jídla, kámen, stará mastnota - to vše z povrchu tapety odstraníte přípravky, které používáte na jiné povrchy,
  • tepelnému: pokud není vystavena přímému plameni, lze použít tapety například vedle indukčních nebo elektrických sporáků,
  • odolnost proti vodě: laminace tapety ji chrání před vodou, včetně vody, která se lije přímo na tapetu, a párou.

Samolepící tapeta na zeď - dvousložkové kapénkové lepidlo

 Samolepící materiály, známé také jako dýhy, vzbuzují mnohé emoce. I když máme co do činění s nálepkami střední velikosti, oceňujeme jejich samolepící vlastnosti a tím i jednoduchou aplikaci. S přibývající plochou, která se má pokrýt, se vše komplikuje. Kdo to zkusil, ví, že pro většinu dýh platí sapérské pravidlo – spletete se jen jednou. Pokusy o odtržení materiálu, který se již spojil s podkladem, jsou odsouzeny k neúspěchu av nejhorším případě ke zničení dýhy. Další potíže mohou způsobovat vzduchové bubliny, které lze často odstranit pouze jehlou, jemným propíchnutím dýhy a odsátím vzduchu skrz otvor.

Ovšem v případě tapety EXTREME máme vyřešeny oba tyto problémy. Použité lepidlo je dvousložkové a distribuováno ve formě symetrických kapek. Jaké jsou výhody takového řešení?

Díky použití kapénkového lepidla s nízkou počáteční přilnavostí se materiál této moderní tapety mimořádně snadno nanáší. Umožňuje několikrát roztrhnout tapetu a znovu ji umístit na povrch. To umožňuje aplikaci bez vzduchových bublin nebo záhybů a to vše bez poškození skutečné tapety. Po 24 hodinách od nanesení na podklad a přitlačení k podkladu se lepidlo uzavřené v mikrokapslích uvolní a začne samotný proces lepení - lepení tapety na podklad.

Vinyl použitý na materiál EXTREME je plně neprůhledný, takže můžeme nalepit tapetu na tmavé povrchy, ale také tapetu na tapetu s jistotou, že přes náš nový vzor nebude nic prosvítat. 

 

V případě zájmu o variantu tapety EXTREME, jen uveďte danou informaci do poznámky v objednávce.