Pomoc při lepení tapet

MATERIÁL K PODROBNÉ INSTRUKTÁŽI VE FORMĚ PDF : WALL ART TAPETY INSTALACE GLAMOURS

Tapety Wall art si poradí s jakýmkoli povrchem. Každý z nich však potřebuje být předem očištěn od původních nánosů, napenetrován a natřen správným lepidlem ve správném poměru.
Tapety Wall Art můžete využít i do kuchyně a koupelny, vyvarujte se však těsné blízkosti variací či koupací plochy a tapety ošetřete dodatečným speciálním lakem, který vytvoří voděodolnou vrstvu chránící povrch před nečistotami, vlhkostí i mechanickým poškozením.

Na co si dát pozor při tapetování? 

Při samotném lepení tapet se vyvarujte nejčastějším chybám. Důkladné osvětlení je základem, bez kterého to sice půjde rychleji, ale pozdější korektury na sebe nenechají dlouho čekat. Nezapomínejte na penetraci stěny a s lepidlem zacházejte s mírou. Příliš mnoho prosáklého lepidla či bublin na tapetě výsledný efekt pokazí. K úpravě odlepené tapety či dolepení konců použijte malý štětec a lepidlo v tubě určené k opravám v tenké vrstvě.

Napájení vzorů - přímé - je označeno na tapetě. Pro správnou aplikaci se řiďte uvedenými pokyny.
Aby byl tapetovací efekt dokonalý, nestačí jen pěkná a kvalitní tapeta. Brát ohled na detaily se vyplatí. Při tapetování proto věnujte zvýšenou pozornost i vypínačům a rohům.

Standardně jsou vyráběny tapety pro montáž na tupo. Pro extrémně vysoké místnosti a geometrické vzory se doporučuje dvojitý řez.

Kolik tapety budete potřebovat?

Tapety Wall Art jsou dostupné v rolích i na míru. Pro výpočet spotřeby změřte výšku i šířku místnosti, připočtěte průstřih – označený na tapetě a v případě napájení vzoru počítejte i s potřebnými přesahy. U asymetrických vzorů se zamyslete, odkud a kam plánujete pokračovat a jak doplnit zbývající prázdná místa bez tapety.

Jedna role do zásoby pro případné korektury jistě padne vhod.
Teď už stačí jen vybrat z naší široké nabídky vzorů jedinečných tapet Wall Art a jejich kolekcí Originals nebo Arte a pustit se do práce.