Certifikát SAEC - bezpečný nákup

Jsme pyšní, že Slovenská asociace pro elektronický obchod (SAEC) udělila našemu internetovému obchodu www.glamourdesign.cz Certifikát bezpečného nákupu.

Jako obchod certifikovaný jako SAEC – BEZPEČNÝ NÁKUP přinášíme našim zákazníkům záruku a zároveň závazek, že splňujeme základní pravidla bezpečného a bezproblémového nákupu, která jsou stanovena certifikačními pravidly.

Certifikační pravidla stanovuje Slovenská asociace pro elektronický obchod jako sdružení právnických osob a tuzemská autorita pro oblast elektronického obchodu. Jsou vytvořeny na základě platných zákonů – zejména Směrnice Evropského parlamentu a Rady pro elektronický obchod, občanského zákoníku, zákona o elektronickém obchodu, zákona na ochranu spotřebitele a certifikačních pravidel v zemích EU. Certifikační pravidla vyžadují poskytnout zákazníkovi dostatek informací potřebných pro rozhodnutí o nákupu a uskutečnění bezpečného nákupu, ale současně nezatěžují obchodníka nadbytečnými požadavky. Uplatňování certifikačních pravidel je předmětem pravidelné kontroly v certifikovaných obchodech.

 

Obchodník mimo jiné dodržuje tyto zásady:

  • úplně a pravdivě informuje o svých firemních údajích jako provozovatel obchodu
  • informuje úplně a pravdivě o zboží, službách a cenách, včetně všech poplatků
  • podává úplné a pravdivé informace o procesu objednávání, dodacích podmínkách a způsobu vyřízení objednávky (způsob dodání zboží, cena za zboží a dopravu, možnosti platby...)
  • informuje o způsobu a podmínkách reklamačního řízení
  • prověřený je i způsob komunikace se zákazníkem (e-mail, telefon...)

certifikat-049-glamourdesign-(2024)