Vážení zákazníci, z důvodu karantény výrobního oddělení se prodlužuje dodací lhůta designových zrcadel z belgického skla.
Děkujeme za pochopení a trpělivost.
Po - Pá: 9:00 - 16:00 +420 776 065 785 info@glamourdesign.cz
» Jak vybrat tú správnou židli k Vášmu stolu
Články o nábytku

Jak vybrat tú správnou židli k Vášmu stolu

Vybrat vhodnou židli není tak snadné, jak se může na první pohled zdát. Musí korespondovat kromě jiných kritérií i se stolem, ke kterému bude priradená.Čo třeba vědět

Stůl je skutečně důležitým kritériem výběru židle, protože jedno s druhým velmi úzce souvisí. Vezměme si například kuchyň či jídelnu. Třeba do větších jídelen se hodí židle s vysokými, štíhlými celočalouněnými opěradly a nohama, které se směrem k zemi zužují. Co je však důležité ve vztahu židlí a stolu, tak při správném výběru by mělo platit, aby byl mezi deskou stolu a sedákem židle zachovaný prostor nejméně třicet centimetrů.

Dalším rozhodujícím kritériem správného výběru jsou i fyziologické vlastnosti uživatele, čili věk a výška. Například židle pro dítě, které má výšku přibližně 120 centimetrů, by měla mít následující rozměry: výška sedáku by měla být 30 centimetrů od země a výška desky stolu by měla být 52 centimetrů od země

Pokud jde o dospělého člověka, uveďme takovou typickou výšku Pro dospělého 180 centimetrů, pak jsou ideální tyto parametry: výška sedáku židle by měla být 46 centimetrů od země, zatímco výška desky stolu by měla být 76 centimetrů od země.Ať se nebijí

Údaje o vzájemném vztahu jídelního stolu se židlí můžeme klidně přenést na každý stůl a židle. Ať už jde o psací stůl, zahradní stůl, barový stůl, zkrátka ledajaký stůl, vždy je důležité dbát zejména na soulad mezi výškou desky stolu sedadel židle.

No máme tu i kritérium estetické. To znamená, že stůl se svými židlemi by měly tvořit jeden celek, který je harmonizovaný po designové stránce. V žádném případě by neměly být natolik rozdílné, že by celkový dojem více narušovaly, než obohacovali.

Abyste podobným problémům předešli, je nejlepší koupit kompletní sestavu stolu spolu s židlemi, takže budete mít jistotu, že harmonie nebude porušena. Pokud však již máte stůl a židle se teprve chystáte dokoupit, čeká vás náročná práce.

Dejme tomu, že máte bílý kuchyňský stůl. Jaké židle se k němu hodí? Pokud jste trochu odvážní, můžete k bílému stolu vybrat černé židle, samozřejmě ze stejného materiálu. Vytvoříte tak dokonalý kontrast. Nic však nezkazíte ani čistě bílými židlemi. No v úvahu v tomto případě přicházejí i židle barevné, k bílé se například skvěle hodí zelená, červená nebo hnědá.

Je však hledět i na to, v jakém duchu se nese ostatní vybavení místnosti, jaké je barvy, což je na stěnách, jaká je podlaha, jaký je interiérový styl místnosti a podobně. To může například znamenat, že pokud v místnosti dominuje dřevo, i židle by měly být dřevěné. A zase do modernější místnosti se bude více hodit kov nebo plast.

/ Zdroj: www.lepsiebyvanie.centrum.sk/

Glamourdesign © 2021 Všechny práva vyhrazené.