Milí zákazníci, z technických důvodů náš telefon v termínu od 12.7.-23.7. zvonit nebude, zastihnout nás můžete na našem e-mailu. Jsme tu pro Vás od 9.00 - 16.00. Rádi zodpovíme na všechny Vaše dotazy.

Váš Glamour tým
Po - Pá: 9:00 - 16:00 +420 776 065 785 info@glamourdesign.cz
» Jak na interiér 21. století?
Články o nábytku

Jak na interiér 21. století?

Oblast bydlení a interiérového designu se v posledních letech vyvíjí dramatickým tempem. Podobně jako se mění roční období, i ve světě bydlení a interiérového designu nastávají neustálé změny. Nové styly, nové materiály, komplexnost či minimalismus, každý si tu najde to pravé ořechové.


Zdroj obrázku: www.onefinestay.com

Prvním krokem k dokonalému bydlení jsou barvy

Jedním z hlavních prvků, který okamžitě změní vzhled interiéru jako mávnutím kouzelného proutku je barevné provedení vnitřních prostor. Právě barevný nátěr rozhodne, jak se bude obyvatel ve svém budoucím hnízdečku cítit. Následuje nábytek, který dokáže v kombinaci s vhodně zvolenými barvami hotové zázraky.


Zdroj obrázku: www.onefinestay.com

Jaké jsou trendy na poli barev? Chybu nikdy neuděláte s jemnými pastelovými odstíny barev. Odstín, se kterým zaručeně nešlápnete vedle je v lehké zelené barvě, která zároveň působí velmi pozitivně na lidskou psychiku. Oblíbená je také žlutá a meruňkově-oranžová. Jedná se o teplé tóny barev, které v interiéru navodí příjemnou domáckou atmosféru. Vybarvené prostory je však třeba doplnit vhodným nábytkem. Vývoj v této oblasti je velmi zajímavý. Obrovské oblibě se již delší dobu těší dřevo. Jeho vůně nám totiž jaksi automaticky připomíná přírodu. Pokud je dřevo kvalitní, vydrží celé generace. Množství moderních lidí dnes žije v rušném prostředí velkoměst. Takto si mohou alespoň částečně vytvořit domov, který navodí pocit venkova téměř kdekoliv.

Probuďte svou kreativitu

Kromě kvalitního nábytku je v oblibě i výroba vlastních interiérových prvků v minimalistickém stylu. Stačí vzít rozum do hrsti. Velmi oblíbené jsou různé druhy koberců zavěšené na stěně namísto klasických a nudných tapet. Pokud přiložíte ruku k dílu, dodáte interiéru kus vlastního srdce a budete se cítit příjemněji. Přeplněné interiéry s nábytkem uspořádaným bez ladu a skladu jsou dnes out. Méně je někdy opravdu více.


Zdroj obrázku: www.onefinestay.com

Dokonalost v úpravě povrchů nábytku je na ústupu. Není to vůbec překvapením. Vše co je totiž zcela bez chybičky je nudné. Uhlazené a jednobarevné povrchy? Tradiční design nábytku? Nuda. Dnes letí záměrně neupravené povrchy, které působí nedokončeně a nábytek, při kterém se jeho tvůrci nebáli popustit uzdu své fantazii. Proč je to tak? V takových prostorách je totiž cítit život a ne nedotčenost.

www.glamourdesign.eu

Glamourdesign © 2021 Všechny práva vyhrazené.