Vážení zákazníci, z důvodu karantény výrobního oddělení se prodlužuje dodací lhůta designových zrcadel z belgického skla.
Děkujeme za pochopení a trpělivost.
Po - Pá: 9:00 - 16:00 +420 776 065 785 info@glamourdesign.cz
» Co možná nevíte o zrcadlách
Články o nábytku

Co možná nevíte o zrcadlách

Zrcadlo je přítel, který (většinou) věrně odráží skutečnost. Dokažte spočítat, kolikrát denně mu věnujete pohled? Asi ne, pravdou je, že zrcadlo je naším každodenním společníkem od svého objevu. Ve středověku bylo symbolem bohatství, dnes je nedílnou součástí každého interiéru.

Čaruje s prostorem

Vhodně umístěné zrcadlo dokáže opticky zvětšit malý prostor a vyřešit nedostatek denního světla v místnosti. Vhodně nastaveným a dostatečně velkým zrcadlem se dá odrazit světlo dopadající z okna do tmavých zákoutí - odraz paprsků je téměř stoprocentní.

Úzkou chodbu můžeme vodorovně umístěným zrcadlem opticky rozšířit. Pokud umístíte dvě zrcadla naproti sobě vytvoříte efekt nekonečného prostoru. Zrcadlo upevněné na stropě opticky zvýší strop a vytvoří pocit nekonečného prostoru ...

Zrcátko, řekni mi, kdo je nejkrásnější? ... Rám

Možná nespokojenost s vlastním odrazem vedla lidi k rámování zrcadel. Krásně zdobené rámy měli za úkol odpoutat pozornost jiným směrem. Zrcadla v moderním interiéru nemusí mít rám. Mohou být osazeny v liště na dveřích nebo do posuvných dveří vestavěné skříně, v koupelně mohou být přímo nalepené na zdi.

Rámy jsou iv současnosti výrazným výtvarným prvkem. Oproti minulosti se upouští od standardního čtvercového nebo obdélníkového tvaru a vznikají nápaditější tvarové a materiálové řešení. Jedinou podmínkou je, aby rám ladil s interiérem, do kterého je zrcadlo určeno.

Designové extravagantní zrcadla

Funkce zrcadla je zřejmá na první pohled. Jeho vzhled ho posouvá na jinou úroveň. Výběr zrcadla se stal nástrojem, který prozradí hodně o svém majiteli. Důkazem toho jsou designové zrcadla netradičních tvarů, které jsou středem pozornosti. Do atypických tvarů se zrcadla vyřezávají pomocí vodního paprsku, proto není problém jakýkoliv tvar.

Zrcadlo se upravuje i pomocí pískování, potiskem, malováním, lepením různých kamínků, bižuterií, kolážemi s květinovými, či jinými přírodními motivy. Dalším způsobem estetické úpravy zrcadlové plochy je broušení, pískování, vrtání ... gravírováním pomocí laseru se na zrcadlo kreslí různé obrazce, ornamenty, motivy i podle vlastních obrázků a představ, obrysy tváře z fotografie.

Léčivé zrcadlo

Kdysi lidé věřili, že zrcadlo je dokáže ochránit před upíry, že dokáže odrazit hněv a vztek zpět tam, odkud přišla. Dodnes věříme tomu, že rozbité zrcadlo přinese smůlu na sedm let. Podle filozofie feng šuej má zrcadlo léčivé účinky. Dokáže eliminovat působení negativní energie v interiéru, prosvětlí tmavé kouty a znásobí pozitivní obrazy. Pro působení pozitivní energie je důležité, aby bylo zrcadlo oblého tvaru, v rámu a čisté. Nesmí odrážet nepořádek, protože by přispělo k většímu chaosu a nepořádku.

Pokud si chcete vytvořit harmonický domov v žádném případě neumísťujte zrcadlo na konec chodby, protože zabrání proudění energie. Rovněž není zrcadlo vhodné do ložnice, může způsobit problémy v partnerském vztahu. Naopak, velmi vhodné je zrcadlení v koupelně, kde přispívá ke znásobení pozitivní energie. Zrcadlo umístěné u jídelního stolu přináší úspěch a bohatství.

Glamourdesign © 2021 Všechny práva vyhrazené.