Vážení zákazníci, z důvodu karantény výrobního oddělení se prodlužuje dodací lhůta designových zrcadel z belgického skla.
Děkujeme za pochopení a trpělivost.
Po - Pá: 9:00 - 16:00 +420 776 065 785 info@glamourdesign.cz
» Buďte IN. Poznejte módní trendy v bydlení na rok 2015
Články o nábytku

Buďte IN. Poznejte módní trendy v bydlení na rok 2015

Módní trendy. Někomu přijde honba za nimi zbytečná a povrchní, pro někoho je to styl života. Letos se pomalu končí a s rokem 2015 přicházejí nové trendy. Co bude v novém roce v designu nábytku a při zařizování interiérů trendy?


Rok 2015 přinese do designu hlavně luxus, klid, tvůrčí přeměnu (recyklaci) starých věcí a všestrannost. Moderní bude klasika, retro, designové nápady, tradiční i nové materiály, svěží doplňkové barvy, exotické motivy, etnické dekorační vzory, umělecké detaily a překvapivá kombinace textur.

 

Krb v obývacej izbe poslúži ako výrazný dizajnový prvok.
 
Krb v obývacím pokoji poslouží jako výrazný designový prvek.

Kombinace stylů, materiálů a dekoračních vzorů


Kombinací starých a nových stylů vytvoříte elegantní, útulný a zajímavý obytný prostor. Jemně zaoblené linie, základní tvary a dekorace v přírodních akcentech změní interiér k nepoznání. Moderní doplňky zkombinujte s pozlacenými starožitnostmi, sametem a hedvábím, vyřezávané dřevěné akcenty zase s industriálními kovovými detaily. Cílem je vytvořit elegantní, originální a jedinečný interiér, který poskytne osobitý, stylový a tvůrčí prostor.
Veškeré vybavení by mělo být univerzální, tedy všestranně použitelné, a funkční jak uvnitř, tak i venku. Mělo by spojovat lidi s přírodou a působit přirozeně, příjemně a přitažlivě.

Veškeré vybavení by mělo být univerzální, tedy všestranně použitelné, a funkční jak uvnitř, tak i venku. Mělo by spojovat lidi s přírodou a působit přirozeně, příjemně a přitažlivě.


Materiály, které jsou v módě

V módě jsou recyklované dřevo, kámen a kov, hlavně dřevo s patinou, přírodní světlé dřevo a exotické druhy dřev, barevně mořené dřevo, zlato, bronz, granit a bílý mramor. Přírodní materiály reprezentují současné ekologicky šetrné cítění v oblasti designu.
Kombinace textur dřeva, kovu, skla, kůže a pletených dekorací vypadá překvapivě a stylově. Patinované dřevo zkombinujte s neobvyklými textiliemi, exotickými dekorativními vzory a etno potiskem na látkách.

 

Odhalené tehly a betónové umývadlo v kúpeľni.
 
Odhalené cihly a betonové umyvadlo v koupelně

Barva roku a trendy odstíny

Barvy odrážejí elegantní módní design, přinášejí inovace, všestrannost a nečekané řešení v bytovém textilu i při zařizování interiéru. Barvou roku byla zvolena hnědočervená, čili vínová. Přírodní barvy a jemné pastelové odstíny zkombinujte s odstíny šedé, černé a krémově bílé. Odstíny hnědé v kombinaci s granitovými šedými tóny a náznakem listově zelených barev vytváří příjemný přírodní nádech. Trendy je hořčičně žlutá, slézová, všechny odstíny fialové, sytě modrá a odstíny růžové.


Co je v módě pro rok 2015

  • vínová, hořčičně žlutá, slézová, sytě modrá, odstíny fialové a růžové
  • recyklované dřevo, kámen a kov
  • návrat k přírodě a ekologické smýšlení
  • všestrannost a univerzálnost
  • kombinace stylů, materiálů a dekoračních vzorů
Moderní trendy nejsou při zařizování interiéru to nejdůležitější. Myslete především na praktičnost, pohodlnost a vlastní vkus. Módní směry využijte spíše pro inspiraci. A protože se mění stejně rychle, jak plyne čas, uplatněte je raději při vyrábění bytových doplňků, jako při koupi nábytku. Ten vám totiž při správné péči poslouží mnohem déle.

Použité fotografie:
  • Úvodná - Jeremy Levine CC BY 2.0
  • Jeremy Levine CC BY 2.0
  • Rex Střešní CC BY 2.0
  • mannewaar CC BY 2.0
  • pierre Vedel CC BY-SA 2.0
Zdroj: Autor: Antonín Vintr, www.mt-nabytok.skGlamourdesign © 2021 Všechny práva vyhrazené.