TIP: Jak dekorovat interiér se zrcadly

Co se vám vybaví jako první u slova zrcadlo? Pravděpodobně si jako první představíte potřísněné zrcadlo v koupelně. Protože každá koupelna, ať velká nebo malá, přece zrcadlo má. V současné době však existuje mnoho způsobů, jak využít zrcadlo jako krásnou dekoraci vašeho interiéru. Umí poskytnout iluzi prostoru i tam, kde není. Podívejte se na následující tipy pro zdobení vašeho domova s pomocí zrcadel.

 
Přemýšlíte jak oživit prázdnou stěnu v jídelně u vás doma? Nejhorší možnost je obložit ji nábytkem. Chcete-li prostor otevřít a rozzářit, myslete neobvykle a obzvláštněte jej velkým kusem zrcadla. Vaše jídelna se opticky zvětší a bude jasnější než zbytek vašeho domova.
 
Stěny mohou být plné zarámovaných zajímavých výtisků a vtipných rodinných fotografií. Když mezi tyto předměty zavěsíte malé zrcátko, objevíte to pravé kouzlo nevšedního dekorování, kdy jeden kus spojil všechno ostatní dohromady.
 
 
Myt nádobí na tmavém dresu je podle našeho názoru jedna z nejhorších věcí v kuchyni. Nemáte-li nad umyvadlem okno, vynikající nápad je prosvětlit tento prostor s pomocí zrcadla. Jedno je jisté, pokud budete s někým vést konverzaci při mytí nádobí, budete už na něm nově vidět. :)
 
 
Může být složité vymyslet, jak vhodně dekorovat koupelnu, proto je podle nás důležité začít právě zrcadlem. Nespokojte se s nejlevnější a nejjednodušší verzí, jakou najdete. Stále přetrvávajícím oblíbeným trendem je dekorování koupelen pomocí různých barokních zrcadel. Dodají ten správný šmrnc celé místnosti a stačí vám použít jednoduchou kombinaci umyvadla s odkládacím prostorem a je to.
 
 
Mnoho lidí s vysokými stropy se bojí věšet dekorace na stěny, protože prostor může následně působit skličující. Určitě však nic nezkazíte velkým zrcadlem s nádherně zdobeným rámem. Ať už si koupíte maxi zrcadlo, které se bude táhnout od podlahy skoro ke stropu nebo položíte zrcadlo na skříňku, určitě kvalitně vyplníte prázdný prostor.
 
Zajímavý prostor v kuchyni získáte použitím krásného reflexního zrcadla namísto standardního kuchyňského obkladu za linku. Zrcadlo však musí být snadno čistitelné. Benefitem bude prosvětlení celé kuchyňské části. Brilantní nápad? Určitě.
 
 
Kdo si stěny domácnosti zkrášluje různými obrazy nebo fotografiemi, ještě pravděpodobně neviděl, jak dobře vypadá stěna pokrytá množstvím malých ozdobných zrcadel, klidně iv koupelně. Stačí natřít rámy zrcadel stejným odstínem barvy a spolu vytvoří krásnou dekoraci. Takže vzhůru do toho!
 
Novým zajímavým trendem je zrcadlový nábytek. Ať už použijete konzolový stolek, komodku nebo prádelník, všechny tyto kousky dokážou vykouzlit jedinečný vzhled každému prostoru a budou mít velký vliv na styl vašeho pokoje.
 
 
Překvapte sami sebe! Zrcadla mohou jít i ven. Zvlášť, pokud máte malý dvůr, klidně zavěste zrcadlo na plot nebo ho přibijte ke stromu. Je to skvělý nápad, jak vytvořit iluzi prostoru. Odhalí zrcadlo druhou stranu vaší zahrady nebo tajnou zahradu za plotem?
 
Obrázky:     http://style-files.com/ 
                  http://www.apartmenttherapy.com/ 
                  http://www.designsponge.com/ 
                  http://sugarandcloth.com/ 
                  http://www.mydomaine.com/ 
                  
Zdroj:         http://www.homedit.com/