Návrhy interiérů v různých stylech

Pokud se právě chystáte zařizovat interiér vašeho nového nebo zrekonstruovaného bydlení, musíte se rozhodnout, v jakém stylu jej budete realizovat, vždyť stále platí můj dům - můj hrad.

Aby interiér působil harmonicky a jednotně, měli byste jej vytvořit v jednom převládajícím stylu. Třeba se rozhodnout a vybrat si takový styl bydlení, který je nám nejbližší. Dnes je velký výběr možností, jen je třeba vybrat tu správnou, ať už se rozhodnete pro moderní, tradiční nebo romantický styl, důležité je, abyste se v novém domově cítili co nejlépe. Pokud si však nejste úplně jisti a neumíte se rozhodnout, velkou výhodou je možnost dát si vypracovat návrhy interiérů.

Proč návrhy interiérů od designérů?

V dnešní době už mnoho lidí využívá spolupráce s interiérovým designérem. Designér totiž dokáže lépe zkombinovat funkčnost a estetiku a také vám poradí při výběru správných materiálů, barev, nábytku i doplňků. Vytvoří i takové návrhy interiérů, jaké by vás ani nenapadly a celý interiér přizpůsobí vašim finančním možnostem.

Chcete bydlet „stylově“ v určitém stylu?

Interiérový designér přesně ví jaké prvky jsou typické, pro který styl bydlení.
Pokud vám učaroval např. severský (skandinávský) styl bydlení – interiér bývá jednoduchý s čistými liniemi, dominuje mu bílá barva a přírodní materiály jako například. dřevo.

Naopak bydlení například. v koloniálním stylu s nádechem exotiky je typické masivním nábytkem z exotického dřeva (komody, postele s baldachýnem) a doplňky jako jsou sošky zvířat, africké masky či fotografie z Afriky a jiných exotických míst. Převažuje hnědá barva ve všech odstínech.

Interiér v anglickém stylu působí starobyle, vznešeně a s půvabem klasické elegance. Vyznačuje se klasickým masivním nábytkem z tmavého dřeva či stěnami s dřevěným obložením, ale i textilními tapetami s květinovým vzorem. Květinový vzor se používá iu sedacích souprav. Nechybí svícny, krystalové lustry či porcelánový servis.

Návrhy interiérů mohou být tedy opravdu v různých stylech ať už ve středomořském, moderním, venkovském, vintage nebo minimalistickém… Při zařizování interiéru v určitém stylu zajisté oceníte rady a tipy od odborníků – interiérových designérů.

 

Zdroj: By Dada On 9 února 2015 In Design A Architektura,

www.zivchyzi.sk