Jak na interiér 21. století?

Oblast bydlení a interiérového designu se v posledních letech vyvíjí dramatickým tempem. Podobně jako se mění roční období, i ve světě bydlení a interiérového designu nastávají neustálé změny. Nové styly, nové materiály, komplexnost či minimalismus, každý si zde najde to pravé ořechové.

Zdroj obrázku: www.onefinestay.com 


Prvním krokem k dokonalému bydlení jsou barvy

Jedním z hlavních prvků, který okamžitě změní vzhled interiéru jako mávnutím kouzelného proutku je barevné provedení vnitřních prostor. Právě barevný nátěr rozhodne, jak se bude obyvatel ve svém příštím hnízdečku cítit. Následuje nábytek, který dokáže v kombinaci s vhodně zvolenými barvami hotové zázraky.

Zdroj obrázku: www.onefinestay.com 
Jaké jsou trendy na poli barev? Chybu nikdy neuděláte s jemnými pastelovými odstíny barev. Odstín, se kterým zaručeně nešlápnete vedle je v lehké zelené barvě, která zároveň působí velmi pozitivně na lidskou psychiku. Oblíbená je také žlutá a meruňkovo-oranžová. Jedná se o teplé tóny barev, které v interiéru navodí příjemnou domáckou atmosféru. Vybarvené prostory je však nutno doplnit vhodným nábytkem. Vývoj v této oblasti je velmi zajímavý. Obrovské oblibě se už dlouhou dobu těší dřevo. Jeho vůně nám totiž jaksi automaticky připomíná přírodu. Pokud je dřevo kvalitní, vydrží celé generace. Množství moderních lidí dnes žije v rušném prostředí velkoměst. Takto si mohou alespoň částečně vytvořit domov, který navodí pocit venkova téměř kdekoli..

Probuďte svoji kreativitu

Kromě kvalitního nábytku je v oblibě také výroba vlastních interiérových prvků v minimalistickém stylu. Stačí vzít rozum do hrsti. Velmi oblíbené jsou různé druhy koberců zavěšené na stěně namísto klasických a nudných tapet. Přiložíte-li ruku k dílu, dodáte interiéru kus vlastního srdce a budete se cítit příjemněji. Přeplněné interiéry s nábytkem uspořádaným bez ladu a skladu jsou dnes out. Méně je někdy opravdu víc.

Zdroj obrázku: www.onefinestay.com 
Dokonalost v úpravě povrchů nábytku je na ústupu. Není to vůbec překvapením. Vše co je totiž naprosto bez chybičky je nudné. Uhlazené a jednobarevné povrchy? Tradiční design nábytku? Nuda. Dnes letí záměrně neupravené povrchy, které působí nedokončeně a nábytek, při kterém se jeho tvůrci nebáli popustit uzdu své fantazii. Proč tomu tak je? V takových prostorách je totiž cítit život a ne nedotčenost.